بازدیدکنندگان گرامی؛ لطفا قبل از ثبت نام در باشگاه مشتریان و خرید محصولات شرکت اکباتان به موارد ذکر شده حتما توجه فرمائید. مشاهده...
رونمایی از تابلو فرش دستباف المپیک توکیو
سفارت ایران در ژاپن در جریان سومین روز رسمی بازی های المپیک‌ توکیو میزبان شرکت کنندگان در مراسم رونمایی از تابلو فرش دستباف المپیک توکیو بود.

این مراسم با حضور مرتضی رحمانی موحد، سفیر ایران در ژاپن، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، نماینده هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک، نماینده کمیته ملی المپیک ژاپن، و نصرالله سجادی، سرپرست کاروان ورزش ایران برگزار شد. در این تابلو فرش که ویژه بازی‌های توکیو بافته شده است، طرح پنج حلقه ویژه المپیک دیده می‌شود.

مرتضی موحد رحمانی، سفیر ایران در ژاپن در این مراسم گفت: امروز فرش ایرانی به عنوان  سفیر فرهنگی ایران زمین در اقصی نقاط دنیا می‌درخشد.

همزمان با رونمایی از تابلو فرش دستباف المپیک توکیو، نمایشگاه تابلو فرش‌های ورزشی هم افتتاح شد تا این تابلو فرش در آن نگهداری و نمایش داده شود. در این‌ نمایشگاه ۱۷ تابلوفرش ورزشی دیگر در معرض نمایش گذاشته شده است.

این تابلو فرش‌ها مربوط به رویدادهایی مانند جام جهانی ٢٠١٨ روسیه، جام‌جهانی ٢٠١٤ برزیل، جام جهانی ٢٠٠٢ کره جنوبی و ژاپن، نمونه نمونه فرش اهدائی به فدراسیون فوتبال استرالیا در مسابقات قهرمانی ٢٠١٥ آسیا، تابلو فرش جام ملت های ٢٠١٩ آسیا و... است. از فرش دستباف المپیک توکیو چهار تخته بافته شده است.

به گفته سیدرضا صالحی امیری و طبق آنچه در مراسم‌رونمایی به آن تاکید شد، یک تخته از این فرش به کمیته بین المللی المپیک (IOC) اهدا می‌شود تا در موزه لوزان سوئیس نگهداری شود. همچنین یک تخته از فرش به کمیته المپیک ژاپن و سفارت ایران در این کشور اهدا شد. قرار است یک تخته از این فرش هم در موزه ملی ورزش ایران نگهداری شود. 

 
منبع: farsi.iranpress.com

تاریخ ثبت : 1400/05/07
    
 
  نام و نام خانوادگی : *
آدرس ایمیل یا شماره تماس : *
  دیدگاه : *